ترحیم و تشریفات

برگزاری انواع مراسمات ترحیم و تشریفات

شماره نی زن برای مراسم ترحیم

شماره نی زن برای مراسم ترحیم

این روزها اجرای مراسم ترحیم نسبت به روش‌ های سنتی کاملا متفاوت انجام می‌ شود. استفاده از موسیقی، نی و دف می‌ تواند برای تدارک دیدن یک مراسم خاص بسیار کاربردی باشد. اجرای مراسم ترحیم با نی و دف این روزها طرفداران بسیار زیادی دارد. یک مداح می‌ تواند در کنار تیم نوازنده کنترل مراسم را در دست گرفته و به بهترین شکل آن را اجرا کند.

علاوه بر این اشعاری که در مراسم به همراه نی خوانده می‌ شوند و در وصف مرحوم هستند، بسیار حزن انگیز خواهند بود. سیستم صوتی که در مراسم ختم و ترحیم نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرد تاثیر بسیار زیادی در کیفیت اجرا خواهد گذاشت. اگر به دنبال استفاده از نی زن ماهر و متبحر برای اجرای مراسم‌ های ختم و ترحیم هستید، می‌ توانید از طریق شماره های تماس درج شده در سایت ترحیم و تشریفات با ما در ارتباط باشید.

خصوصیات نی زن برای مراسم ترحیم

خصوصیات نی زن برای مراسم ترحیم
یکی از زیباترین قسمت‌ ها در مراسم‌ های ترحیم و ختم که می‌ تواند شورانگیز باشد، دف و نی زنی است. اجرا کننده این مراسم باید تبحر و تخصص کافی داشته باشد. با توجه به اینکه استفاده از نی نوازی و همچنین دف زنی از دیرباز تا به امروز در میان مردم کشور ما طرفداران زیادی داشته است، سعی کنید یک نی زن وارد به این کار را جهت اجرای مراسم انتخاب کنید.

اجرای مراسم توسط نی زن این امکان را می‌ دهد تا این وسیله موسیقی عرفانی صدایی حزن انگیز از خود تولید کند. علاوه بر این فرد نی زن که برای این مراسم استخدام می‌ شود باید در سبک‌ های مختلف بتواند کار خود را انجام دهد. ترکیب ساز نی و دف در کنار صدای یک مداح برجسته به مراسم شور متفاوتی می دهد. یک تک نواز نیز باید بتواند در صورت نیاز حال و هوای مراسم را پرشورتر کند.

خصوصیات نی زن برای مراسم ترحیم
تکنیک و توانمندی‌ های نوازنده نی در بالا بردن کیفیت مراسم ترحیم و ختم تاثیر فراوان می‌ گذارد. سه رکن اساسی به عنوان شاخصه‌ های نوازنده نی همواره مورد توجه قرار می‌ گیرند. نخستین مولفه، تولید صدای خاص و حزن انگیز با استفاده از تکنیک‌ های آوازی مختلف است. در واقع نی نواز باید بتواند به گونه‌ ای از تکنیک‌ های آوازی استفاده کند که مراسم به نحو احسن به یادگار گذاشته شود.

شاخصه بعدی که از جمله خصوصیات یک نوازنده نی می‌ تواند عنوان شود، داشتن ظاهری بسیار آراسته است. با توجه به شأن مراسم ترحیم و ختم، نوازنده نی باید دارای ظاهری آراسته باشد.
آخرین شاخصه‌ ای که می‌ تواند یک نی زن متخصص را معرفی کند، تعهد داشتن به درخواست خانواده متوفی است. در واقع نوازنده خوب باید قادر باشد در مراسم ترحیم و ختم به گونه‌ ای عمل کند که رضایت بازماندگان را بتواند جلب نماید.

سیستم صوتی برای نوازنده نی

خصوصیات ساز نی یا نوازنده نی
صدای ساز نی به تنهایی ضعیف و کم است. به همین علت نمی‌ توان برای اجرای مراسم بدون سیستم صوتی از نی استفاده کرد. یکی از مهمترین فاکتورهایی که برای نوازنده نی همواره اهمیت دارد، به کارگیری سیستم صوتی با کیفیت است. یک نوازنده نی باید با کمک گرفتن از سیستم صوتی باکیفیت، مراسم را به بهترین شکل ممکن اجرا کند.

در کنار سیستم صوتی، گاهی اوقات صاحب عزا ترجیح می‌ دهد که به همراه ساز نی از دف، تار و سایر سازها نیز استفاده شود.
مراسم ترحیم و ختم را به هیچ عنوان نباید به دست یک گروه تازه کار بسپارید. با توجه به شأن مراسم لازم است که به مجموعه‌ های متخصص و وارد به این کار درخواست خود را بدهید.

خصوصیات ساز نی یا نوازنده نی

خصوصیات نی زن برای مراسم ترحیم
ساز نی از جمله سازهای بادی ایرانی محسوب می‌ شود. این ساز که با عنوان فلوت نیز از آن نام می‌ برند از جمله سازهای بدون زبانه است. بسیاری از افراد هنگامی که با مجموعه ترحیم و تشریفات تماس می‌ گیرند، به دنبال یک مداح در کنار نوازنده نی فلوت هستند. در واقع منظور این افراد همان نوازنده نی است. فراموش نکنید که ساز فلوت و ساز نی از نظر ساختار و صدا با هم تفاوت‌ هایی دارند. به عنوان مثال شکل در دست گرفتن فلوت و نی با هم متفاوت است.

خصوصیات ساز نی یا نوازنده نی

 

در پایان …
با هدف پاسخگویی به نیازهای شما عزیزان، مجموعه ترحیم و تشریفات به دنبال آن است تا مراسمی متفاوت را برگزار کند. ما تلاش کرده ایم تا اساتید نی نوازی ماهری را برای اجرای مراسمات مختلف استخدام کنیم. استفاده از سیستم صوتی باکیفیت در کنار صدای مداحان برجسته، ضامن کیفیت کار ما است. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش مراسم، از طریق شماره های تماس درج شده در سایت می توانید با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید